Blog powstały z fascynacji

Po małej awarii sprzed 2 tygodni, z którą jednak nie mogłem sobie poradzić, po raz kolejny zaczynam pisać bloga Oczami japonisty. A jednak dobrze się stało jak się stało, ponieważ w nowej koncepcji … wyleciały wyspy nieistniejące.

To będzie blog o Japonii, takiej jaką znam i badaniem której, jej kultury, literatury zajmuję się już dobre 20 lat. Będzie to blog o ciekawych zjawiskach we współczesnej kulturze, czy społeczeństwie japońskim. Ale także o klasycznej Japonii, o jej historii.

Będzie to także blog/witryna poświęcona mojej działalności naukowej, projektom, które realizuję, moim publikacjom, konferencjom. Będę też pisał o polskiej i światowej japonistyce, o najciekawszych dostępnych badaniach, publikacjach. O literaturze japońskiej – tak, w pewnym sensie będzie to blog recenzencki również.

Będę tutaj wreszcie pisał o moich pasjach, tłumaczeniach z literatury pięknej, pracy tłumacza języka japońskiego (w tym tłumacza symultanicznego). O moich próbach literackich … może już niedługo. Także o podróżach – do Japonii i nie tylko (choć od przyszłego roku przyrzekam sobie raz do roku zapewnić sobie … co najmniej tygodniowy wyjazd do Nipponu).

Blog zrodzony z fascynacji – myślę, że to trafny tytuł jednego z pierwszych wpisów. Wczoraj w nocy popełniłem na Facebooku takie … wyznanie miłości do Japonii, jej kultury, do … japońskości we wszystkich przejawach (tutaj). Właśnie, chęć dzielenia się z Wami tym wszystkim, co mnie zachwyca, frapuje, ekscytuje w Japonii powoduje, że zaczynam tworzyć ten blog i zapewniam Was, że wpisów będzie dużo, po kilka na tydzień. Zapraszam do czytania 🙂

Wszystkie wpisy znajdziecie na pewno:

Ponadto, feed z ostatnich moich wpisów w social mediach można łatwo przeglądać na podstronie Social media na tym blogu.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi tekstami? Zasubksrybuj kanał RSS bloga:

Subscribe in a reader

Liczba subskrybentów:

Następny tekst będzie o 慰安婦 ianfu ‘comfort women’ (kobietach zmuszanych do prostytucji dla Japończyków na terenach okupowanych w czasie Wojny na Pacyfiku) – zwłaszcza po ostatniej próbie zakłamania historii przez Japan Times problem jest dość istotny. Zapraszam do czytania bloga Oczami japonisty 🙂

0

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *